Twój dom

3 sposoby na pozbycie się plam z wina

odplamiacz forlux

Poplamienie ubrania czerwonym winem może zdarzyć się każdemu. Dlatego warto wiedzieć, jak można usuwać plamy i zapoznać się ze skutecznymi sposobami, które umożliwiają zlikwidowanie powstałych zabrudzeń. Wśród nich wskazuje się zarówno metody domowe, jak i użycie profesjonalnych środków odplamiających, które charakteryzują się wyjątkowo wysokim poziomem skuteczności w działaniu.

Woda utleniona

Bardzo skutecznym sposobem na usunięcie plam z wina jest zastosowanie wody utlenionej. Najlepiej działać od razu po powstaniu plamy i szybko polać ją preparatem. Standardowo w celu odplamienia ubrań wykorzystuje się wodę utlenioną o stężeniu 2%. Ten sposób najlepiej sprawdza się na białych ubraniach. Wtedy można zastosować wodę utlenioną bez rozcieńczania. Natomiast w przypadku kolorowych ubrań lepiej rozcieńczyć wodę utlenioną zwykłą wodą w stosunku pół na pół. Zbyt wysokie stężenie wody utlenionej na kolorowych ubraniach może sprawić, że na odzieży pozostanie nieestetyczne odbarwienie. Plamę należy namoczyć w wodzie utlenionej, a następnie uprać je tak jak zawsze.

Amoniak i mydło

Kolejną metodą, którą można użyć przy odplamianiu ubrań zabrudzonych czerwonym winem, jest namaczanie odzieży w wodzie z dodatkiem mydła i amoniaku. Amoniak charakteryzuje się wysoką skutecznością szczególnie przy starych i zaschniętych plamach z czerwonego wina. Amoniak często był wykorzystywany jako środek piorący. Do wody z dodatkiem tej substancji warto dodać również mydło. Odzież powinno się namaczać w powstałym roztworze przez kilkadziesiąt minut. Następnie zaplamione ubranie powinno się uprać tak jak zawsze. Można je uprać ręcznie lub w pralce, po zastosowaniu się do zaleceń, znajdujących się na metce.

Odplamiacz

Do odplamiania plam z czerwonego wina z powodzeniem można zastosować również powszechnie używane detergenty, takie jak odplamiacze do ubrań. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane w przypadku, gdy domowe metody czyszczenia ubrań z zabrudzeń zawiodły. Szczególnie polecany do usuwania plam z czerwonego wina jest odplamiacz Forlux, który można stosować zarówno do ubrań białych, jak i kolorowych. Środek nie zawiera w swoim składzie chloru, dlatego nie powoduje nieestetycznych odbarwień i jest bezpieczny podczas użytkowania. Odplamiacz należy nałożyć na powstałe plamy na kilkadziesiąt minut, a następnie uprać odzież tak jak zawsze.

Podsumowanie

Plamy z czerwonego wina można usunąć z odzieży na różne sposoby, zarówno z użyciem domowych sposobów, jak i środków chemicznych. Najczęściej plamy namacza się w różnych środkach, na przykład wodzie utlenionej lub roztworze z amoniaku i mydła. Jeśli domowe metody okażą się nieskuteczne, warto skorzystać z profesjonalnych detergentów, takich jak odplamiacz do ubrań marki Forlux.

You may also like

Read More