Lifestyle Technicznie Twój biznes

Dlaczego warto zainwestować w pióro wieczne?

piora wieczne

Prezenty, które wręczamy bliskiej nam osobie, powinny być nie tylko unikatowe, ale również symboliczne i spersonalizowane. Dobrze dobrany podarunek to taki, który posłuży na długie lata. Doskonale byłoby jeśli prezenty będą trwałe, ekskluzywne i oczywiście niepowtarzalne. Zastawiasz się, jaki prezent kupić? Pióra wieczne to eleganckie i stylowe przyrządy piśmiennicze, które wywołają uśmiech na twarzy obdarowywanego, bez względu na wiek.

Pióra wieczne – krótka historia

Być może zabrzmi to nieprawdopodobnie, ale pióra wieczne zostały wynalezione przez człowieka jeszcze na długo przed ołówkiem. W 1922 roku Howard Carter odnalazł go grobowcu Tutenchamona. Ich pierwotna wersja wygląda wówczas zupełnie inaczej. Była to zaostrzona z jednego końca trzcinowa rurka umieszczona w miedzianej oprawce z ciemnym atramentem. Na niemal identyczne przyrząd natrafiono podczas prac wykopaliskowych w dolinie rzeki Bazar-darii w Pamirze.

W Europie aż do końca XVIII wieku prym wiodły pióra gęsie, wymagające jednak nieustannego ostrzenia. Dopiero w 1803 roku brytyjski wytwórca Wise of London otrzymał patent na stalówkę Jednak ze względu na zatrważająco wysokie koszty produkcji, nie cieszyła się zbyt dużą popularnością. Sytuacja zmieniła się około 1822, ponieważ to właśnie wtedy zaczęto produkować je maszynowo.

Za wynalazcę pióra wiecznego w formie, którą znamy dzisiaj uznawany jest amerykański agent ubezpieczeniowy Lewis Edson Waterman. W roku 1883 atrament wylany na kartkę papieru był dla niego inspiracją do tego, aby wynaleźć pierwsze wieczne pióro z regulowanym dopływem atramentu.

Pióra wieczne. Od czego warto zacząć swoją przygodę?

Jak łatwo zauważyć, pióra wieczne to produkty z długą, a także niezwykłą historią. Aby dobrać odpowiednie pióro podczas zakupu, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Kto będzie jego użytkownikiem? Nie jest tajemnicą, że dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pisaniem, wybierzemy zupełnie innego pióro, niż dla dorosłych fanatyków ekskluzywnych artykułów piśmienniczych.
  • Czy pióro będzie podarowane w prezencie? Jeżeli tak warto wybrać pióro z grawerem. To w postaci unikalnej dedykacji sprawi, że osoba obdarowywana poczuje się doceniona i wyjątkowa.
  • Czy pióro będzie głównym artykułem piśmienniczym, a może spełni funkcję ekskluzywnego modelu używanego od czasu do czasu?

Wieczne pióra to jeden z tych prezentów, który nada się na wiele okazji. Urodziny, imieniny, a może zupełnie nieoczekiwany awans? Nie zapominajmy, że te produkty piśmiennicze uznawane są za nieodłączne elementy osób ceniących sobie najwyższą jakość produktów. Precyzyjne, perfekcyjne i trwałe sprawią, że każdy użytkownik będzie posługiwał się nimi z dumą.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pióra wiecznego?

Zakup pióra wiecznego to inwestycja na lata. W trakcie zakupu warto zwrócić uwagę na:

  • Stalówkę, która nie bez przyczyny uznawana jest za najważniejszą część pióra. To ona w dużej mierze decyduje o jego jakości. Stalówka wypływa również na wygodę pisania. Nie zapominamy, że im grubsza jest stalówka, tym grubsze i bardziej wyraziste linie otrzymamy.
  • System napełniania – obecnie odchodzi się od stosowania tradycyjnych metod napełniania tuszu. Pióra wieczne Parker, bazują głównie na gotowych wkładach, które zapewniają ekspresową i czystą wymianę.
  • Jakość wykonania – rozpiętość cenowa piór wiecznych jest ogromna. Pióra wieczne Parker wykonane są zarówno z drogich, jak i tańszych materiałów. Najtańsze z nich kosztują nawet kilkadziesiąt złoty. Te doskonale sprawdzą się m.in. jako prezent dla dzieci. Droższe pióra to małe dzieła sztuki, w których wygląd idzie w parze z trwałością i niezawodnością.

Pióra wieczne są odzwierciedleniem osobowości

Przyjęło się, ze pióra wieczne to jedne z tych przedmiotów, które posiadają duszę. Co więcej, ich wygląd ma być odzwierciedleniem charakteru posiadacza. To właśnie dlatego osoby żywiołowe i energiczne otrzymają zupełnie inny rodzaj pióra niż osoby spokojne, rozważne czy romantyczne. PARKER URBAN VIBRANT  MAGENTA CT GRAWER doskonale sprawdzi się jako prezent dla odważnych i mocno stąpających po ziemi jednostek. Błyszczący lakier w kolorze magenta, spiralny szlif i chromowane pierścienie to niezwykle trafiony prezent na awans. Z kolei PIÓRO WIECZNE INTERNATIONAL (F) DUOFOLD BLACK CT to jeden z tych produktów, który skradnie serce osób ceniących sobie spokój, ciszę, a także klasyczne rozwiązania i prostotę.

You may also like

Read More