Twój dom

Gdy nie masz czasu na sprzątanie toalety. Sposoby dla zapracowanych

Mała ilość czasu, codzienne życie w pośpiechu, praca zawodowa i bezstresowe dbanie o porządek w toalecie? Czy takie połączenie jest możliwe? Jak prowadząc intensywny tryb życia znaleźć czas na tak przyziemne zajęcie? A czyszczenie muszli klozetowej wcale nie musi być trudne. Wystarczą odpowiednio dobrane środki i akcesoria, aby zabieg sprzątania toalety kojarzył się z czymś prostszym niż robienie zakupów i dodatkowo pomieszczenie zawsze pachniało świeżością.

Jak utrzymać toaletę w nieskazitelnej czystości? 

Kamień, brud, brzydki zapach, wszystko to można łatwo usunąć dzięki zastosowaniu kostki toaletowej do spłuczki Pozwoli ona na szybkie czyszczenie bez zbędnego wysiłku i szorowania. Można zrobić ją samodzielnie lub zakupić gotową. Na rynku jest duży wybór, o różnym zapachu i kolorze. W celu zapewnienia skuteczności działania wystarczy wrzucić kostkę do wnętrza spłuczki.

Przy każdorazowym spuszczaniu wody, składniki czyszczące i usuwające kamień spływają równomiernie po całej powierzchni muszli razem z wodą. Chcąc usunąć resztki brudu, wystarczy użyć szczotki do sedesu. Z powodu ciągłego zanurzenia w wodzie, kostki stosowane w spłuczkach mają skład o przedłużonym działaniu. Po użyciu pozostawiają przyjemny zapach, piankę i kolor, który co ważne nie pozostawia trwałych zacieków na ścianach.

Jak umieścić kostkę toaletową wewnątrz spłuczki?

W celu zainstalowania wystarczy podnieść wieko spłuczki, zdjąć opakowanie z kostki i wrzucić ją do wewnątrz. Nie ma konieczności zdejmowania papierka, gdyż w wodzie ulegnie on całkowitemu rozpuszczeniu. Nie ma specjalnego miejsca, w którym powinna kostka leżeć. Ważne jest, aby była całkowicie zanurzona, gdyż wtedy aktywują się jej składniki czyszczące. 

W spłuczkach podtynkowych, zabudowanych wewnątrz ścian zainstalowanie kostki również nie jest czynnością skomplikowaną. Wystarczy odchylić uchwyt z przyciskami do spuszczania wody i odnaleźć miejsce, przez które wpuszcza się kostkę do środka spłuczki. W sytuacji, gdy brak pewności gdzie dokładnie znajduje się ten otwór, warto skorzystać z pomocy instrukcji obsługi danej spłuczki. Na rynku jest wiele rodzajów spłuczek, ale zasada działania każdej podobna.

Środki czyszczące w zawieszce.

Kolejnym sposobem na utrzymanie czystości w toalecie jest użycie kostki do toalety zawieszanej na krawędzi muszli. Środek czyszczący znajduje się w plastikowym opakowaniu. Dodatkowo zaopatrzony jest w uchwyt służący do zainstalowania kostki na krawędzi muszli. Każdorazowe spuszczenie wody uaktywnia działanie substancji czyszczącej. Po użyciu pozostawia toaletę ze świeżym zapachem. 

Instalując ten rodzaj kostki, warto wziąć pod uwagę fakt, aby znajdowała się w miejscu, gdzie będzie dobrze obmywana przez lecącą wodę. Dzięki temu możliwe będzie równomierne zużywanie się oraz aktywowanie czynników odpowiedzialnych za utrzymanie higieny. 

Czyszczenie toalety nie jest czynnością lubianą. Użycie obydwu wspomnianych produktów jednocześnie zapewnia utrzymanie toalety w czystości przy minimalnym nakładzie czasu i wysiłku. Dużą zaletą używania kostek do toalet jest ich prostota zastosowania oraz samoczynne dbanie o usuwanie zanieczyszczeń, kamienia i osadów.

You may also like

Read More