Lifestyle

Honda hybrydowa – zainwestuj w samochód przyszłości

honda hr-v

Honda to jedna z najpopularniejszych marek motoryzacyjnych na rynku aktualnie mocno rozwijająca się w segmencie samochodów hybrydowych, o czym świadczy nowy model, czyli Honda HR-V e:HEV. Poniżej krótka charakterystyka pojazdu przydatna przed podjęciem decyzji zakupowej. 

Hybryda nowej generacji z klasycznymi, bardzo jakościowymi rozwiązaniami

Kompaktowy, oszczędny SUV to marzenie wielu kierowców pragnących alternatywy dla standardowych silników spalinowych. Hybrydowa Honda pokazuje, że akumulator nie musi ograniczać wygody użytkowania pojazdu na co dzień. Inżynierowie marki zadbali przede wszystkim o dopracowanie detali i zachowanie możliwie najlepszej płynności jazdy. Honda HR-V e:HEV w porównaniu do poprzednich generacji wyróżnia się znacznie mocniejszym zawieszeniem i lepszym układem hamulcowym. W nowej Hondzie pedał hamulca znajduje się w mocno ergonomicznej pozycji poprawiającej wygodę kierowcy na bardzo długich trasach. Dzięki temu stawia na bezpieczeństwo i przewidywalność kosztów serwisu. Kierowcy, którzy mieli okazję testować nowy model chwalą głównie przyczepność, moc oraz eleganckie wykończenie wnętrza, czy tłumienie nierówności.

Najważniejsze zalety samochodu Honda HR-V e:HEV:

  • poprawiona dynamika jazdy i sztywność nadwozia wpływająca na bezpieczeństwo,
  • dopracowany napęd hybrydowy zapewniający długoterminowe oszczędności kierowcy,
  • zawieszenie, układ kierowniczy oraz hamulcowy zyskały nową jakość w porównaniu do poprzednich generacji,
  • obniżone przełożenie skrzyni biegów, a tym samym poprawa komfortu prowadzenia w różnych warunkach,
  • lepsze umiejscowienie pedału hamulca, czyli komfort na dłuższych trasach,
  • odczuwalna redukcja rezonansu silnika.

SUV, który świetnie wypada w rankingach motoryzacyjnych

Honda HR-V e:HEV to hybryda nowej generacji, często chwalona w najpopularniejszych magazynach motoryzacyjnych ze względu na oszczędne spalanie, według standardowej specyfikacji lekko ponad 5 litrów na 100 kilometrów (wartości uśrednione). Samochód posiada spory bagażnik i wygodne warunki podróżowania dla osób poniżej 185 cm wzrostu ze względu na konstrukcję dachu. To SUV coraz lepiej wypadający w rankingach i na jazdach próbnych. W środku kierowcy znajdą ekran dodatkowy, ale też przełączniki niezbędne do sterowania typowymi procesami, chociażby ogrzewaniem.

Napędy hybrydowe to przyszłość rynku motoryzacyjnego

Honda HR-V e:HEV to SUV praktyczny, z możliwością powiększenia bagażnika do ponad 1300 litrów. W erze coraz wyższych cen paliwa warto stawiać na napęd hybrydowy i to mocno dopracowany. Honda rozwija takie silniki od ponad dwudziestu lat i ma na tym tle coraz większe sukcesy.

Podsumowanie i dlaczego warto sięgnąć po praktyczny pojazd rodzinny

Nowy SUV Hondy to ciekawe rozwiązanie dla kierowców poszukujących samochodu rodzinnego, oszczędnego, a jednocześnie bardzo praktycznego i bezpiecznego. Układ automatycznego utrzymania hamulca, wiele trybów jazdy do dyspozycji, asystent ruszania na wzniesieniu to tylko niektóre z ciekawszych technologii zastosowanych w aucie.

You may also like

Read More