Lifestyle Zdrowie i uroda

Jak przynieść ulgę podrażnionej skórze?

podrazniona skora

Twoja skóra jest przesuszona i nieustannie pojawiają się nowe podrażnienia? Uczucie ściągnięcia i pieczenia skóry towarzyszy Ci niemal na każdym kroku? Najwyższa pora, aby pod lupę wziąć kosmetyki i produkty, które stosujesz w codziennej pielęgnacji. Sucha i podrażniona skóra potrzebuje delikatnych kosmetyków, które nie będą jej dodatkowo podrażniać i wywoływać reakcji alergicznych. Na początek należałoby jednak sprecyzować, co ukrywa się pod pojęciem podrażnionej skóry. Otóż mowa tu o wszelkiego rodzaju przesuszonych, pieczeniu, swędzeniu, uczucia ściągnięcia i napięcia, a niekiedy także
wrażliwość na dotyk. Co więcej, jednoznaczne określenie przyczyn pojawienia się podrażnień na skórze nie jest wcale nie takie proste. W składach niemal wszystkich produktów dostępnych na rynku znajdują się substancje, które mogą być odpowiedzialne za pojawienie się owych zmian skórnych.

Co na podrażnioną skórę?

Jak już wspominaliśmy, w pielęgnacji skóry podrażnionej najważniejsze są właściwie dobrane produkty. Doskonale sprawdzą się emolienty, które w składzie posiadają glicerol i wazelinę. Przykładem jest Dexeryl, którego stosowanie zalecane jest również osobom cierpiącym na atopowe zapalnie skóry, nadmierną suchość skóry czy egzemę. Emolient produkowany i pakowany jest w zakładach Pierre Fabre, które jest drugim co do wielkości laboratorium kosmetyków na świecie. Firma działa na różnych obszarach w tym m.in. leki na receptę, wspomniane właśnie dermokosmetyki czy wyroby medyczne. Wracając jednak do
podrażnień na skórze, to nie sposób nie wspomnieć również o tym, że to właśnie one są jednym z najczęstszych problemów, który dotyka naszą skórę. Stan ten wywołany jest oczywiście nadwrażliwością skóry na czynniki zewnętrzne, a także wszelkiego rodzaju detergenty i składniki obecne w ich składach.

Zadbaj o swoją skórę

Osoby posiadające podrażnioną skórę powinny pamiętać, aby nie dotykać i nie rozdrapywać powstałych na skórze zmian. W rezultacie może dojść do nasilenia bólu, a czasami nawet stanów zapalnych. Podrażniona skóra powinna być przemywana letnią wodą. Doskonale sprawdzą się również zimne kompresy.
Podczas wyboru produktów przeznaczonych do pielęgnacji podrażnionej skóry należy pamiętać o czytaniu składów. Kosmetyki nie powinny zawierać alkoholu, substancji zapachowych – także olejków eterycznych czy sztucznych barwników. Na uwagę zasługuje również wyciąg z rumianku, po który sięgały jeszcze nasze prababcie i babcie. Skuteczność zawdzięcza działaniu przeciwzapalnemu, przeciwgrzybiczemu, a także antybakteryjnemu. Skóra podrażniona wymaga specjalnej troski i stosowania delikatnych i przebadanych dermatologicznie kosmetyków. Dzięki temu w mgnieniu oka zapomnisz o problemie i będziesz cieszyć się zdrową, lśniącą i pełną blasku skórą!

You may also like

Read More