Uncategorized

Kiedy warto przemyśleć zastosowanie sprężarki śrubowej bezolejowej?

sprężarki śrubowe

Sprężarki śrubowe dzielą się na olejowe oraz bezolejowe. Kategoria bezolejowa zapewnia operatorom znacznie większy komfort serwisowy i niezawodność w porównaniu do modeli olejowych, w których liczy się koncentracja na jakości środka smarnego. Jakie rozwiązanie i kiedy sprawdzi się najlepiej?

Sprężarki do wielu zastosowań, także w wersji kompaktowej

Sprężarki śrubowe bezolejowe to urządzenia kompaktowe, proste w przenoszeniu, często występujące w wersjach specjalistycznych przystosowanych do potrzeb szpitali, gabinetów stomatologicznych lub protetycznych. Jedna z najważniejszych zalet mechanizmu dotyczy podawania wyjątkowo czystego powietrza bez żadnych zanieczyszczeń. Bardzo dobrze sprawdzają się w przemyśle spożywczym, przy produkcji półprzewodników, albo w ramach obróbki tworzyw sztucznych. Operator sprężarki śrubowej bezolejowej oszczędza na kosztach utylizacji materiałów smarnych, a także na filtrach. Wytrzymałość urządzenia zależy w dużym stopniu od zastosowania stopnia śrubowego.

Technologia cały czas poprawiana

Starsze modele sprężarek śrubowych bezolejowych wypadały najlepiej w pracy przerywanej, raczej przy drobnych projektach. Bardziej nowoczesne rozwiązania zakładają już uruchomienie w dwóch trybach, czyli ciągłym i przerywanym w zależności od specyfiki projektu. Wytwarzanie powietrza w wysokiej klasie czystości bez potrzeby utylizacji kondensatu to znaczące wsparcie dla wielu przedsiębiorców pragnących obniżyć koszty robocze.

Co wpływa na wydajność pracy sprężarki?

Większe modele wymagają chłodzenia. Najpopularniejsze propozycje to chłodzenie powietrzem lub wodą. Najlepsze perspektywy pod kątem wzrostu użyteczności sprężarki śrubowej bezolejowej zapewniają inteligentne sterowniki, które potrafią samodzielnie dopasować parametry podawania powietrza. Niektórzy producenci (BOGE) stosują asymetryczne rozłożenie stopi śrubowych w kompresorach, a to pozwala na wyeliminowanie zużycia przekładni, elementów ruchomych kluczowych dla wydajności.

Dlaczego warto postawić na sprężarkę śrubową bezolejową?

  • koniec problemu utylizacji kondensatu,
  • wysoka klasa czystości podawanego powietrza zgodna z normami ISO,
  • dwa tryby pracy, czyli ciągła lub przerywana,
  • inteligentny sterownik poprawiający optymalizację parametrów roboczych,
  • zabezpieczenie antykorozyjne na poziomie praktycznie całej konstrukcji,
  • nowoczesne modele pracują bardzo cicho, nawet pod pełnym obciążeniem i nie przeszkadzają pracownikom,
  • specjalistyczne modele kompaktowe przydają się nawet przy obsłudze respiratorów i występują w branży medycznej,
  • niskie koszty serwisu, prosty demontaż konstrukcji, szybki wgląd w cały mechanizm

Czy to inwestycja godna uwagi?

Sprężarki śrubowe od wysokiej klasy producenta w połączeniu z usługami serwisowymi to najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku. Kompresory to doskonałe rozwiązanie dla hobbystów, fanów majsterkowania, ale też dla specjalistów sektora medycznego, spożywczego, produkcji tworzyw sztucznych. Rozwój sprężarek cały czas trwa, a niektóre modele zaskakują żywotnością i możliwościami konfiguracji.

You may also like

Read More