Lifestyle

MacBooki – jakie awarie najczęściej naprawia się w serwisach?

serwis macbooka

Sprzęt producenta Apple to najwyższa rynkowa jakość. MacBooki każdego roku zyskują nowe grono zaufanych użytkowników, ponieważ są bardzo intuicyjne w obsłudze, wydajne i rzadko ulegają awariom. Niestety jak każda elektronika i one mogą ulec uszkodzeniu. Warto zastanowić się nad tym, jakie awarie MacBooków najczęściej są zgłaszane przez użytkowników i naprawiane w punktach serwisowych.

Problemy z baterią

Użytkownicy MacBooków zgłaszają się do serwisu Apple z problemami z baterią. Mogą być one wywołane przez zalanie komputera, uszkodzenie mechaniczne lub też być następstwem eksploatacji sprzętu. Każda bateria ma swoją żywotność, dlatego z czasem jej wydajność będzie malała, aż całkowicie przestanie funkcjonować. Wymiana baterii w MacBooku to koszt około kilkuset złotych. Zdecydowanie warto postawić na oryginalną część, ponieważ stosowanie podejrzanych zamienników może doprowadzić do uszkodzenia innych podzespołów MacBooka lub całego sprzętu.

Zalanie komputera

Do serwisów Apple bardzo często trafiają MacBooki po zalaniu. Na powierzchnię komputera może rozlać się dowolny płyn, który następnie przedostanie się do środka. W najlepszym wypadku spowoduje to sklejenie klawiszy i uszkodzenie klawiatury, a w najgorszym wypadku może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń MacBooka. Wówczas niezbędna jest wymiana podzespołów, co może wiązać się z większymi kosztami. Jeżeli Wasz sprzęt uległ zalaniu, to warto od razu zgłosić się do autoryzowanego punktu serwisowego. Domowe sposoby takie jak włożenie komputera do miski z ryżem mogą doprowadzić do zwiększenia zniszczeń.

Problemy z klawiaturą

Dość często zgłaszane są problemy z klawiaturą MacBooków. Uszkodzenie tego elementu budowy komputera może być związane z eksploatacją, niewłaściwym użytkowaniem lub zalaniem. Wiele osób zwraca również uwagę na to, że ten podzespół pozostawia wiele do życzenia, dlatego tak często ulega awariom. Najwięcej usterek zgłaszanych jest w przypadku klawiatury motylkowej, która okazała się niewypałem i już zniknęła z MacBooków. Była wbudowana w modele produkowane w latach 2015-19.

Przegrzewanie się MacBooka

Wśród starszych modeli MacBooków dość często dochodzi do przegrzewania się komputera. To usterka, która pojawia się najczęściej po kilku latach eksploatacji, gdy poszczególne zespoły tracą na wydajności. W ostatnich miesiącach wzrosła częstotliwość zgłaszania przegrzewania się nowych MacBooków. Te modele mogą mieć problemy z odprowadzaniem ciepła, co powoduje przegrzewanie się sprzętu w warunkach intensywnej eksploatacji i dużych obciążeń systemowych.

Awarie układu wideo

Dość często zdarzają się usterki z układem wideo MacBooków. Czynnikami zwiększającymi ryzyko występowania takiej usterki są: przegrzewanie się komputera, uszkodzenia mechaniczne oraz gromadzenie się kurzu i brudu wewnątrz MacBooka. Pierwsze oznaki problemów z układem wideo to widoczne na ekranie paski, zaburzenia kolorów lub czarny ekran.

To najczęściej zgłaszane awarie MacBooków, a każda z nich powinna być naprawiana w autoryzowanych serwisach Apple.

You may also like

Read More