Zdrowie i uroda

Nici PDO – natychmiastowy efekt liftingu skóry

nici pdo

Nici PDO stanowią swoistą nowość na polskim rynku medycyny estetycznej. Zabieg ten pozwala zredukować już widoczne zmarszczki, a także ujędrnić skórę bez użycia skalpela. Na czym polega jeden z najskuteczniejszych zabiegów typu anty-aging? Jakich efektów można się spodziewać po przeprowadzonym zabiegu?

Czym są nici liftingujące?

Nici PDO to produkty wykonane z polidioksanonu powleczonego składnikiem aktywnym np. kwasem hialuronowym. Syntetyczny materiał posiada szczególne właściwości, po czasie ulega rozpuszczeniu w ludzkiej tkance. Nici hialuronowe wykorzystuje się nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w kardiochirurgii oraz chirurgii ogólnej.

Badania wykazały, że nitki hialuronowe dobrze pobudzają fibroblasty do produkcji elastyny, kolagenu oraz naturalnych substancji, odpowiedzialnych za nawilżanie tkanek skóry. Fakt, że nici PDO ulegają stopniowemu i całkowitemu rozpuszczeniu jest równoznaczny z naturalnym efektem końcowym kuracji. To rozwiązanie jest dużo bardziej bezpieczne niż zastosowanie nici rozpuszczalnych. Ten pierwszy wariant zapewnia bowiem efekt nienachalny, a jednocześnie widoczny.

Jakie są wskazania do użycia nici PDO?

Nici liftingujące można zastosować nie tylko na twarzy, ale także w innych częściach ciała. Wśród licznych wskazań, za pomocą nici PDO można uzyskać takie efekty jak:

  • spłycenie lwiej zmarszczki,
  • modelowanie powiek, brwi, policzków,
  • korekta nosa,
  • wygładzenie zmarszczek na czole, linii marionetki etc.,
  • ujędrnienie skóry w okolicach żuchwy i dolnych powiek,
  • redukcja zjawiska opadających brwi czy powiek.

Oprócz wyżej wspomnianych efektów powiązanych z zastosowaniem nitek hialuronowych na twarzy, elementy tego typu mogą posłużyć również do modelowania poszczególnych partii ciała. W ostatnim czasie specjaliści używają ich coraz częściej do kształtowania biustu, ujędrnienia skóry na brzuchu, a także do liftingu pośladków.

Co gwarantuje profesjonalny zabieg nićmi PDO?

Jedną z największych korzyści nici PDO jest niemal natychmiastowy efekt ich zastosowania. Warto oczywiście wspomnieć, że rezultaty w postaci ujędrnienia, nawilżenia skóry oraz spłycenia zmarszczek staje się jeszcze wyraźniejszy wraz z upływem czasu od zakończenia zabiegu. Nici rozpuszczają się stopniowo, a to oznacza, że stymulują fibroblasty do produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny przez znacznie dłuższy czas. Efekt zastosowania nici PDO może być widoczny nawet przez dwa lata.

Ile kosztują nitki hialuronowe dobrej jakości?

Nieinwazyjny zabieg zaliczany jest do jednych z najbezpieczniejszych, a jednocześnie skutecznych wśród osób w różnym wieku. Należy pamiętać, że najlepsze efekty zabiegowe można uzyskać stosując dobrej jakości preparaty i narzędzia. Ile kosztują nici liftingujące? Cena produktów dobrej jakości oscyluje w granicy 350 – 600 zł za pakiet. Jak rozpoznać nici godne zainteresowania? Warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanej igły, a także jakości polidioksanonu oraz innych składników aktywnych zastosowanych w produkcie.

inspiracja: hafillers.com – preparaty do zabiegów kosmetologii estetycznej

You may also like

Read More