Lifestyle

Problemy z dopasowaniem prezerwatywy? Sprawdź, jak dobrać rozmiar

rozmiary prezerwatyw

Odpowiednie dopasowanie prezerwatywy do rozmiaru członka to podstawa, jeżeli zależy Wam na bezpiecznym i przyjemnym zbliżeniu. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku są dostępne różne rozmiary prezerwatyw. Największy wybór znajduje się w aptekach stacjonarnych oraz internetowych. W miejscach takich jak popularne drogerie i supermarkety zazwyczaj dostępny jest tylko uniwersalny rozmiar prezerwatywy.

Dopasowanie rozmiaru prezerwatywy ma znaczenie

Od prawidłowego dopasowania rozmiaru prezerwatywy w dużej mierze zależy jej skuteczność jako środka antykoncepcji. Poszczególne rodzaje i rozmiary prezerwatyw mogą różnić się w zakresie długości kondoma i jego średnicy. Wybierając odpowiednią prezerwatywę dla siebie, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na jej średnicę. Prezerwatywa nie powinna uciskać na członka, ponieważ zwiększy to potencjał jego uszkodzenia w trakcie stosunku płciowego lub wpłynie na dyskomfort obu partnerów, w tym m.in. przedwczesny wytrysk nasienia. Zbyt duża prezerwatywa także jest niebezpieczna, ponieważ grozi zsunięciem się jej w trakcie stosunku.

Jak dobrać prezerwatywę ze względu na jej średnicę?

Wybranie odpowiedniej prezerwatywy powinno rozpocząć się od zmierzenia obwodu penisa w zwodzie. Ten parametr będzie determinował wybór odpowiedniego rozmiaru prezerwatywy, który wpłynie na bezpieczeństwo seksu oraz przyjemność doznawaną przez obu partnerów. Średnica prezerwatywy waha się od 47 do 69 mm. W tym przedziale znajduje się 7 rozmiarów i są to kolejno:

 • 47 mm (obwód członka 9,5-10 cm);
 • 49 mm (10-11 cm);
 • 53 mm (11-11,5 cm) – rozmiar uniwersalny;
 • 56 mm (11,5-12 cm);
 • 60 mm (12-13 cm);
 • 64 mm (13-14 cm);
 • 69 mm (14-15 cm).

Wybranie odpowiedniej prezerwatywy powinno rozpocząć się od zmierzenia obwodu penisa w zwodzie. Ten parametr będzie determinował wybór odpowiedniego rozmiaru prezerwatywy, który wpłynie na bezpieczeństwo seksu oraz przyjemność doznawaną przez obu partnerów.

Jak dobrać prezerwatywę ze względu na jej długość?

Tak jak wspomnieliśmy, rozmiar prezerwatywy określany jest także w jej długości. Tu do wyboru są rozmiary:

 • S (przyrodzenie ok. 12,5 cm);
 • M (przyrodzenie ok. 14 cm);
 • L (przyrodzenie ok. 18 cm);
 • XL (przyrodzenie powyżej 19 cm).

Ten parametr także należy dobrać bezpośrednio do swoich potrzeb, jednak ma on mniejsze znaczenie. W trakcie pomiarów rekomenduje się wykorzystanie miary krawieckiej, która jest elastyczna i pozwoli na większą dokładność w trakcie pomiaru.

Prezerwatywy dla dużych członków

Na rynku znajdziecie także dedykowane prezerwatywy dla mężczyzn, którzy mają duże rozmiary penisa. Mowa tu o Pasante King Size, czyli prezerwatywach XL. Mają średnicę 60 mm i długość 20 cm, dzięki czemu zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Prezerwatywy te pokryte są środkiem nawilżającym, który ułatwia zbliżenie i wpływa na przyjemność doznań obu partnerów. Prezerwatywy te mają ściankę o grubości 0,07 mm, dzięki czemu są praktycznie nieodczuwalne w trakcie stosunku. To ich kolejny atut. Firma Pasante specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości prezerwatyw i lubrykantów, a jej korzenie sięgają 1992 roku. Wieloletnie doświadczenie ekspertów marki jest potwierdzeniem jej rzetelności oraz stawia firmę Pasante w gronie zaufanych partnerów w zakresie antykoncepcji.

You may also like

Read More