Lifestyle

Sezon ślubny przed nami! Jakie torty będą królować na przyjęciach?

torty weselne

Wiosna rozgościła się już na dobre, zbliża się maj a wraz z nim sezon ślubny. Dla tych, którzy w tym roku zdecydowali się powiedzieć TAK ukochanej osobie, czas pędzi coraz szybciej, a ilość spraw do załatwienia ciągle jest długa. Niezależnie od tego, jaki charakter będzie miał ślub, w jakim stylu planujecie urządzić przyjęcie i ilu gości będzie się na nim bawić, wybór tortu weselnego to ważny punkt na liście zadań. Jakie są aktualne trendy w tej dziedzinie i na co warto zwrócić uwagę, wybierając ten tradycyjny deser?

Tort weselny — od czego zacząć planowanie?

Pojawienie się tortu to kulminacyjny moment każdego przyjęcia weselnego. Jednak zanim do niego dojdzie, trzeba zdecydować, jaki ma być smak tortu, jego kształt, kolor i wielkość. Z każdym kolejnym sezonem pojawiają się nowe trendy, oryginalne zdobienia i ciekawe formy a wybór tego jednego i wymarzonego często nie jest prosty.

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, jaka powinna być wielkość tortu w przeliczeniu na ilość zaproszonych gości. Warto też dostosować tort do stylistyki całego przyjęcia, a także wziąć pod uwagę porę roku i panującą w związku z tym pogodę. Latem preferuje się lekkie ciasta z dodatkiem owoców. Jeśli jest to chłodniejsza pora roku, można postawić na nieco cięższy tort czekoladowy lub orzechowy. Kiedy ten etap macie już za sobą pora przyjrzeć się trendom. O ile wybór smaku to kwestia bardzo indywidualna, o tyle wybierając formę, warto dotrzymać kroku panującym trendom.

Wszystko wskazuje na to, że klasyczne i minimalistyczne torty odeszły już do lamusa. Tort weselny musi robić wrażenie. Oto kilka propozycji, które z pewnością zachwycą młodą parę oraz gości.

Tort w rozmiarze XXL

Wielopiętrowe torty powróciły na weselne przyjęcia. To zdecydowanie jeden z najgorętszych trendów tego roku. Skromność nie jest wskazana, liczy się rozmach. Im większy tort, tym lepiej, nawet jeśli jego część to tylko atrapa. W ten sposób można mieć ogromny tort nawet w przypadku kameralnego przyjęcia.

Tort weselny z kwiatami

Kwiaty — najlepiej żywe — dodają niesamowitego uroku. Dzięki tego typu zdobieniom tort staje się prawdziwym dziełem sztuki. Kwiatowy tort to jeden z najpopularniejszych aktualnie trendów. Świetnie wpasowuje się w ciągle modny styl boho.

Tort w geometryczne wzory 

Formy i wzory geometryczne to kolejny modny kierunek w tworzeniu weselnych tortów. Mogą to być przestrzenne figury geometryczne, które nadają kształt całości lub zdobienia w postaci trójkątów, kwadratów lub rombów. Ten nowoczesny styl staje się coraz bardziej popularny i z pewnością zawojuje niejedno weselne przyjęcie w tym roku.

Tort zdobiony jadalnym złotem

Jeśli planujecie przyjęcie w stylu glamour albo po prostu marzycie o wyjątkowo eleganckim torcie, złote zdobienia to zdecydowanie trend godny polecenia. Złote elementy można połączyć z każdym innym rodzajem ozdób i stworzyć w ten sposób tortowe dzieło sztuki, które nie tylko zrobi wrażenie swoim wyglądem, ale i smakiem.

Wymarzony tort

To, na co wskazują aktualne trendy to tylko propozycje, którymi warto się inspirować. Dużo zależy od wyobraźni, zarówno cukiernika jak i klienta. Ważne, żeby wspólnie stworzyć wyjątkowe  dzieło, które oczaruje weselników zarówno smakiem jak i wyglądem.

You may also like

Read More