Walka o piękną sylwetkę często wymaga sporo samozaparcia i konsekwencji w działaniu. Długotrwały proces często wiąże się z występowaniem różnych problemów, które mogą zniechęcić do pozostania przy swoim postanowieniu. Kłopoty skórne pojawiają się częściej u osób, które chcą pozbyć się wielu kilogramów. Nagły spadek wagi w takich przypadkach często może doprowadzić do powstania wiotkiej, zwisającej skóry w obszarach takich jak brzuch czy uda. Jak sobie z tym poradzić? Jaki rodzaj zabiegu może pomóc w pozbyciu się tego typu problemu?
Wiotkość skóry – dlaczego się pojawia?
Praktycznie każdy marzy o szczupłej i zdrowo wyglądającej sylwetce. Istnieje wiele metod umożliwiających sukces w tej dziedzinie. Część z nich prowadzi jednak do zbyt szybkiej utraty masy ciała, co nie pozostaje bez konsekwencji dla wyglądu skóry. Wiotkość skóry jest problemem, który dotyczy osób stosujących tzw. szybkie metody odchudzania. W takim przypadku skóra nie ma możliwości w sposób naturalny powrócić do dawnego stanu.
Medycyna estetyczne proponuje nieinwazyjne sposoby na redukcję problemu wiotkiej skóry. Jednym z nich jest zabieg Termolifting NIR, stanowiący interesującą alternatywę od chirurgicznego liftingu skóry. Na czym polega jego fenomen?
Termolifting NIR – czyli jak pozbyć się wiotkiej skóry bez skalpela?
Nowoczesne urządzenie powstało z myślą o nieinwazyjnym modelowaniu sylwetki, a także okolic twarzy. Termolifting NIR to metoda bazująca na obkurczaniu wybranego fragmentu skóry w miejscach, w których uległa ona zbytniemu rozciągnięciu. Wskazaniem do zastosowania zabiegu jest wiotkość skóry powstała nie tylko z powodu zbyt szybkiej utraty zbędnych kilogramów. Można skorzystać z niej również w przypadku nieestetycznego wyglądu skóry po okresie ciąży czy na skutek komplikacji pozabiegowych. Warto również dodać, że zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji.
Kiedy warto wykonać ten zabieg?
Rekomendowanie zabiegu przy wykorzystaniu urządzenia Termolifting NIR jest wskazane w następujących przypadkach:
- opadający owal twarzy,
- wiotka skóra w obszarach takich jak uda, ramiona, brzuch czy pośladki,
- ogólna profilaktyka przeciwstarzeniowa,
- chęć poprawy kolorytu skóry,
- głębokie odżywienie skóry.
Jakie efekty przynosi zabieg?
Zastosowanie urządzenia pozwala widocznie poprawić kondycję skóry. Podczas zabiegu następuje podgrzanie włókien kolagenowych, co stymuluje organizm do produkcji nowych komórek elastyny i kolagenu. Nadprodukcja tych składników trwa zazwyczaj do 6 miesięcy od zakończenia zabiegu. Celem uzyskania optymalnych efektów zaleca się stosowanie serii od 4 do 6 spotkań co około 3 do 8 tygodni, w zależności od stanu skóry danego pacjenta.