Lifestyle Zdrowie i uroda

Ekologiczna miska dla zwierzaka – czy warto?

ekologiczne artykuly dla zwierzat

Coraz więcej z nas stara się, żeby nasze domy oraz całe życie było bardziej ekologiczne. Jest to bardzo dobry trend, gdyż w samej Europie co roku produkuje się aż 85 mln ton plastikowych odpadów. Używamy więc papierowych toreb na zakupy, filtrujemy wodę kranową, zamiast kupować kolejne plastikowe wody itp. Nasz zwierzak również może korzystać z ekologicznej miski. Z czego taka miska jest wyprodukowana? Czy warto zaopatrzyć swojego pupila w takie akcesorium?

Ekologiczna miska dla psa i kota – z czego wykonana?

Produkty dla zwierząt wpisujące się w ekologiczne trendy wykonane są naturalnych surowców i tym samym wolne od toksyn. Do ich produkcji wykorzystuje się między innymi tworzywa pozyskane ze skrobi kukurydzianej i włókien konopnych lub z naturalnego bambusa i włókien ryżu. Materiały, z jakich produkuje się ekologiczne miski dla zwierząt, nie zawierają szkodliwych substancji i nie wchodzą w reakcję zarówno z wodą, jak i z pokarmem naszych pupili. Jest to bardzo ważne dla zdrowia naszych zwierząt domowych.

Ekologiczne miski dla zwierząt – zalety

Niezależnie od tego, czy jesteśmy właścicielami psa, czy kota, ekologiczne miski na pokarm i wodę dla naszych pupili są świetnym rozwiązaniem. Przede wszystkim występują w różnych rozmiarach, a są to ekologiczne miski dla zwierząt:

  • płytkie,
  • ECO S o pojemności 200 ml,
  • ECO M o pojemności 400 ml,
  • ECO L o pojemności 700 ml.

W związku z powyższym dopasujemy ekologiczną miskę do indywidualnych potrzeb naszego zwierzaka. Możemy zaopatrzyć w nią zarówno małego kociaka, jak i dużego owczarka niemieckiego. Dla każdego z tych zwierząt znajdziemy odpowiedni rozmiar ekologicznej miski.

Charakterystyczną cechą ekomisek dla zwierząt jest neutralna temperatura wody znajdującej się w ich wnętrzu. Podczas upalnych dni woda w metalowych miskach szybko się nagrzewa, a ta stojąca w ekologicznej misce dla psa, ma ciągle tę samą temperaturę.

Ponadto ekomiski są wyposażone w antypoślizgowe nakładki od spodu. Zapobiegają one ślizganiu się ekologicznej miski podczas spożywania pokarmu przez naszego pupila. Nie będzie on musiał już gonić swojego jedzenia po całym pomieszczeniu.

Jeśli ekologia jest dla nas bardzo ważna, to zakup ekologicznej miski dla naszego zwierzaka powinien być dla nas oczywisty. Produkty te są bowiem biodegradowalne, więc w momencie, gdy wyrzucamy już zużytą miskę, nie zanieczyszczamy środowiska kolejnym plastikowym odpadem. Dodatkowo możemy także zaopatrzyć swojego pupila w inne ekologiczne przedmioty, takie jak na przykład kompostowalne woreczki na psie odchody albo ekologiczne spowalniacze jedzenia dla psów i kotów.

 

You may also like

Read More