Zdrowie i uroda

Zajęcia fitness – dlaczego warto?

zajecia fitness

Nadmiar codziennych obowiązków, życie w ciągłym pośpiechu, permanentny brak wolnego czasu – w takich warunkach warto zapomnieć o tym, aby chociaż kilka minut w ciągu dnia poświęcić chociażby na rozciąganie, za które z pewnością byłby nam wdzięczny kręgosłup po całym dniu siedzenia przed komputerem. Niemniej jednak zdecydowanie warto wygospodarować chociaż kilkadziesiąt minut czasu dziennie dla siebie i zadbać o własne zdrowie wybierając ulubioną formę aktywności fizycznej.

Jedną z najpopularniejszych form ruchu, cieszącą się największym zainteresowaniem zwłaszcza u kobiet jest właśnie fitness – jednak czy tego typu zajęcia faktycznie zasługują na swoją dobrą sławę? W dzisiejszym wpisie rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości!

Fitness: dlaczego warto zapisać się na takie zajęcia?

1. Poprawa sylwetki i zdrowia

Zapewne nie raz już zdarzyło Ci się słyszeć hasło „Sport to zdrowie'” – nie jest to bynajmniej pusty frazes, a zasada, która znajduje potwierdzenie w rzeczywistości. Systematyczne uczęszczając na zajęcia fitness jesteś bowiem w stanie nie tylko wysmuklić sylwetkę i pozbyć się nadprogramowych kilogramów (jeżeli połączysz ruch z odpowiednio zbilansowaną dietą), ale też wzmocnić odporność organizmu, poprawić jego wytrzymałość, jak i również poprawić jakość swojego snu.

2. Maksimum bezpieczeństwa

Ćwicząc samodzielnie w domowym zaciszu owszem można osiągnąć wymarzone efekty, jednak szczególną wagę trzeba w tym przypadku przywiązać do prawidłowego wykonywania ćwiczeń, a to nierzadko okazuje się kłopotliwym zadaniem dla osób początkujących. Znacznie lepszym pomysłem jest zapisanie się na odbywające się w grupach zajęcia fitness, które prowadzone są pod okiem doświadczonego trenera, który szybko wyłapuje wszelkie błędy podczas ćwiczeń i je koryguje. Uczęszczając na fitness możesz więc nie tylko nauczyć się prawidłowo wykonywać poszczególne ruchy, ale też efektywnie zmniejszyć ryzyko kontuzji.

3. Motywacja do działania

Czasem brakuje Ci chęci do ćwiczeń? To normalne i zdarza się nawet największym miłośnikom sportu. Zastrzyk motywacji do działania zapewni Ci ćwiczenie w grupie, gdzie uczestnicy zajęć mierzą się z tymi samymi wyzwaniami i wzajemnie dodają sobie otuchy, a siły dodatkowo dodaje rytmiczna muzyka.

4. Naturalny sposób na poprawę samopoczucia

Uczęszczając na zajęcia fitness zapewniasz sobie także… regularną dawkę endorfin, a więc hormonów szczęścia, które z każdym, ukończonym treningiem będą jeszcze bardziej zachęcać Cię do pracy nad swoją sylwetką oraz poprawą kondycji.

Na koniec warto wspomnieć, że fitness obecnie niejedno ma imię, a co za tym idzie każda osoba zastanawiająca się nad zapisaniem się na tego typu zajęcia sportowe z łatwością może znaleźć najbardziej interesującą dla siebie opcję. Do wyboru mamy tutaj m.in. jogę, aqua aerobik, treningi HIIT, zumbę, pilates, a także zajęcia typu Bootcamp.

You may also like

Read More