Twój biznes

Maszyny fleksograficzne – kiedy nie może ich zabraknąć w Twojej drukarni?

maszyny fleksograficzne

Maszyny fleksograficzne znajdują dziś coraz szersze zastosowanie. Wykorzystywane są przede wszystkim w druku fleksograficznym, w którym nie korzysta się z tradycyjnych farb czy tonerów. Ogromną zaletą tego typu maszyn jest możliwość druku na różnego rodzaju powierzchniach. To w zdecydowany sposób zwiększa możliwości w zakresie produkcji opakowań i materiałów reklamowych. Kiedy i dlaczego warto zainwestować w maszynę fleksograficzną?

Jakie możliwości oferują maszyny fleksograficzne?

Jak wspomniano, maszyny fleksograficzne wykorzystywane są do realizacji druku fleksograficznego. Na czym taki druk polega? Jest to metoda wykorzystująca specjalne, elastyczne formy drukarskie oraz ciekłe farby szybkoschnące lub farby szybkoutwardzające. Co ważne, maszyny fleksograficzne zapewniają niezwykle precyzyjny druk, który charakteryzuje się żywymi kolorami i wysoką jakością obrazu. I to wszystko nawet przy druku najmniejszych detali. Z tego też powodu druk fleksograficzny stanowi dziś znakomitą alternatywę dla innych metod drukarskich.

Kiedy stosuje się maszyny fleksograficzne?

Na zakup maszyny fleksograficznej zdecydować powinny się w szczególności te drukarnie, które planują produkcję opakowań produktów spożywczych czy kosmetycznych. Warto podkreślić, że obecnie zdecydowana większość opakowań produkowana jest właśnie z wykorzystaniem druku fleksograficznego. Mowa tu choćby o różnego rodzaju kartonach czy workach foliowych. Poza tym maszyny fleksograficzne wykorzystuje się do produkcji opakowań tekturowych, elastycznych, opakowań typu shrink-wrap, czy nawet do produkcji etykiet. To jednak niejedyne możliwości maszyn fleksograficznych. Z powodzeniem korzysta się z nich również w procesie druku prasy oraz papieru przeznaczonego na torby zakupowe. Poza tym dzięki nim możliwe jest także nanoszenie druku na odzież, co zainteresować powinno wiele firm poligraficznych.

Jakie są zalety druku fleksograficznego?

Coraz częstsze wykorzystywanie maszyn fleksograficznych nie powinno dziwić. Uzyskany dzięki nim druk ma bowiem wiele zalet. Przede wszystkim proces przygotowania do druku jest tutaj niezwykle szybki. To niemała oszczędność czasu. Poza tym druk fleksograficzny cechuje się także niższymi kosztami w porównaniu z innymi metodami druku. Dotyczy to także druku niewielkiego nakładu. Koniecznie podkreślić trzeba również, że druk fleksograficzny charakteryzuje się bardzo wysoką jakością, zwłaszcza w porównaniu z offsetem czy rotograwiurą. Nie bez znaczenia jest również fakt, że ten rodzaj druku zastosować można na wielu różnych powierzchniach. Wszystko to sprawia, że dziś ma on ogromne zastosowanie. Zakup maszyny fleksograficznej jest zatem dobrą inwestycją, która szybko się zwróci.

You may also like

Read More