Zdrowie i uroda

Czym jest Digital Smile Design i jakie są zalety tej metody?

Promienny i zdrowy uśmiech to marzenie wielu osób. Niejednokrotnie jednak przed podjęciem decyzji o skierowaniu swych kroków prosto do specjalisty w celu skorygowania ewentualnych wad zgryzu, blokuje pacjenta strach przed efektami leczenia. Wiedza, doświadczenie i świadomość obaw pacjentów spowodowały, że opracowano nowe metody leczenia stomatologicznego.

Digital Smile Design – czym jest?

Pacjenci, którzy mają zastrzeżenia do wyglądu swojego uzębienia mogą skorzystać z oferowanej metody Digital Smile Design lub inaczej – Cyfrowego Projektowania Uśmiechu. Technika ta pozwala na bardzo wyczerpującą diagnostykę jamy ustnej i rzetelną analizę każdego zindywidualizowanego przypadku. Poprzez wykonanie dokładnych zdjęć cyfrowych można obecnie stworzyć model całej jamy ustnej pacjenta. Digital Smile Design daje wyjątkową możliwość zilustrowania, jak przebiegać będzie cały proces korekcji i leczenia zgryzu oraz efektów końcowych, do których dążyć będą specjaliści.

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu rozpoczyna się w momencie przeprowadzania wnikliwego wywiadu specjalistycznego z pacjentem, z uwzględnieniem jakie ma on oczekiwania w kwestii swojej metamorfozy. Następnym krokiem jest wykonanie bardzo szczegółowych zdjęć, które za zadanie mają uchwycić cechy zgryzu pacjenta w każdy położeniu i z wykorzystaniem jego mimiki.

Na podstawie zgromadzonych informacji dentysta we współpracy z technikiem przygotowują wizualizację efektu docelowego. Pobierany zostaje odcisk szczęki pacjenta w jej obecnym stanie, a przygotowane uprzednio pomiary zostają uwzględnione w przenoszeniu protokołu Digital Smile Design na odlew gipsowy. Model przygotowany wedle tych wytycznych nazywany jest policzkowym wax’upem diagnostycznym. Dentysta przytwierdza przygotowany model do uzębienia pacjenta, by pokazać mu i skonsultować, czy jest to oczekiwany przez niego efekt.

Digital Smile Design – zalety wykorzystania metody

Ogromnym atutem metody Digital Smile Design jest możliwość wykorzystania jej do każdego przypadku pacjenta. Analiza i rozpoznanie jego uzębienia jest wyjątkowo wnikliwa, opiera się ona bowiem na wykonaniu zdjęć jamy ustnej, frontalnych oraz profilowych zdjęć twarzy pacjenta, tomografii oraz badaniu RTG. Taka wiedza pozwala specjalistom na zaplanowanie nawet najbardziej skomplikowanego zabiegu i zniwelowanie ryzyka mu towarzyszącego do minimum. Metoda ta wpływa na wytworzenie się między pacjentem a specjalistami atmosfery zaufania, efekty końcowe mogą być bardzo szybko ukazane, przez co zwiększa się i podtrzymuje motywację do wprowadzenia korzystnych zmian w uzębieniu. Dużą zaletą jest również obecność pacjenta na każdym etapie współpracy i całościowe włączenie go w ten proces. Dzięki temu między specjalistami a osobą podejmującą się korekcji zgryzu nie pojawią się żadne nieporozumienia, a cel będzie klarowny dla wszystkich.

You may also like

Read More