Zdrowie i uroda

Ile kosztuje korekta nosa w 2022 roku?

korekta nosa

Zmiana kształtu nosa jest marzeniem niejednej osoby. Tego typu zabieg powinien być przeprowadzony przez doświadczonego i zaufanego specjalistę. Warto też wiedzieć, że usługa tego typu nie należy do najtańszych. Ile obecnie kosztuje operacja nosa i z czego wynikają takie koszty? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w niniejszym wpisie.

Operacja nosa — trudny zabieg chirurgii plastycznej

Kształt nosa jest aspektem, który dość znacząco wpływa na charakter twarzy. Zabieg jest dość skomplikowany, dlatego podczas wyboru lekarza warto kierować się przede wszystkim jego referencjami i doświadczeniem. Im oba parametry są wyższe, tym wyższy będzie finalny koszt usługi. Warto jednak być na to przygotowanym. Niska cena zabiegu powinna być ostrzeżeniem, a nie zachętą.

Operacja nosa może obejmować tylko część chrzęstną lub kostno-chrzęstną. Pierwszy wariant dotyczy korekcji niewielkiego garbka, z kolei drugi — widocznego zmniejszenia. W naszym kraju istnieje wielu specjalistów, którzy zajmują się wykonywaniem tego zabiegu chirurgii plastycznej. Od czego więc zależy ostateczna cena?

Koszt korekcji nosa w Polsce

Cena operacji jest uzależniona nie tylko od jej specyfiki, ale również od samego pacjenta. Często trudno jest ustalić faktyczną cenę przed konsultacją. Dopiero po zdjęciu i przeprowadzeniu diagnozy, lekarz będzie w stanie oszacować koszt przeprowadzenia zabiegu. Zazwyczaj korekcja nosa w Polsce to koszt od 6 500 zł do 7 500 zł w przypadku korekcji części chrzęstnej. Z kolei dla pełnej plastyki zwykle ustala się kwotę od 7 500 zł do 11 000 zł. Warto mieć też na względzie, że cena obejmuje nie tylko sam zabieg, ale również okres hospitalizacji oraz pełnego wyżywienia i 24-godzinnej opieki.

Należy mieć na względzie, że wyżej wymienione przedziały cenowe stanowią spore uśrednienie. W naszym kraju istnieją kliniki, które wykonują operacje nosa w znacznie wyższych cenach. Wynika to z faktu, że jest to bardzo skomplikowana usługa, którą wykonuje się w specyficznych okolicznościach. Jej koszt zależny jest również od powodu przeprowadzenia operacji. Korekcja nosa może wynikać z indywidualnych potrzeb pacjenta, a także ze wskazań zdrowotnych takich jak problem z zatokami czy niedrożność spowodowana krzywą przegrodą nosową.

Kiedy wykonać operację nosa?

Wskazaniem do przeprowadzenia operacji nosa może być nie tylko zaburzona asymetria. Do najważniejszych zaleceń należą:

  • zbyt szeroki lub zbyt wąski nos,
  • zaburzona proporcja wierzchołka,
  • wklęśnięcia i wypukłości na grzbiecie,
  • krzywa przegroda nosowa,
  • nos nieadekwatny do wymiarów twarzy,
  • zbyt wydatny nos.

Operacja plastyczna nosa to skomplikowany proces, który nie należy do najtańszych. Warto jednak pamiętać, że tego typu zabieg jest bardzo istotny, zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Z tego względu, chcąc się mu poddać, należy skorzystać z usług profesjonalnego lekarza z doświadczeniem. Wysoka kwota operacji świadczy o rzetelności i profesjonalizmowi danej kliniki. Zbyt niska z kolei nie powinna budzić zaufania w potencjalnym kliencie.

You may also like

Read More