Twój biznes

Mycie okien na wysokości – tego nie może zabraknąć w Twoim wyposażeniu

mycie okien na wysokosci

Mycie okien na wysokości to ciekawe zadanie, ale wymagające profesjonalnego przygotowania nie tylko pod kątem techniki, ale również sprzętu. Na jakie akcesoria warto postawić, aby praca przebiegła sprawnie, bezpiecznie i komfortowo dla klienta? Poniżej krótki poradnik dla początkujących w branży usług alpinistycznych.

Jaki sprzęt alpinistyczny przyda się do mycia okien na wysokości?

Praca na wysokości wiąże się najczęściej z zastosowaniem uprzęży, a także akcesoriów asekuracyjnych, w tym pół – automatycznych uruchamiających się po nagłej zmianie napięcia. Większość zadań wykonuje się z partnerem lub kilkoma osobami, dlatego ważna staje się właściwa komunikacja wraz z zabezpieczeniem całej strefy roboczej. W niektórych przypadkach przyda się nawet dodatkowa łączność, proste drabinki, dłuższe liny. Według statystyk wypadków na wysokości dużo problemów pojawia się właśnie przez zbyt krótką linę, dlatego nie warto oszczędzać na podstawach. Uprzęże przeznaczone do pracy na wysokości, dla alpinistów przemysłowych wyróżniają się standaryzowanymi normami jakości. Wiele systemów pracy na wysokości opiera się również na zastosowaniu punktów zakotwiczenia lub platform stabilizujących na różnych poziomach, chociaż to już wymaga wcześniejszego planowania i poniesienia większych nakładów inwestycyjnych.

Klasyczne wyposażenie alpinisty przemysłowego z uwzględnieniem kijów teleskopowych

Poza sprzętem alpinistycznym do mycia okien przydadzą się wysięgniki, kije teleskopowe występujące w wielu wersjach, także z ergonomicznymi, antypoślizgowymi uchwytami. Nie należy przesadzać z obciążeniem końcówki kija teleskopowego, ponieważ taka praktyka może narazić na utratę równowagi. Im lżejsze akcesoria do mycia okien, tym lepiej dla wykonawcy, szczególnie pod kątem wydajności. Marka Pulex proponuje alpinistom przemysłowym myjki z wkładkami ściernymi, ściągaczki z wymiennymi gumami przystosowanymi do pracy w najtrudniejszych warunkach. Ciekawe rozwiązanie to ściągaczki ze stali nierdzewnej, niezawodne długoterminowo, z prostym mocowaniem. Do bardziej delikatnych powierzchni wypada zastosować bawełniane myjki.

Czy technika liniowa zawsze konieczna, a może sprawdzą się myjki?

W przypadku mycia na niewielkiej wysokości wystarczą specjalistyczne myjki podające wodę pod dużym ciśnieniem. Dzięki temu alpinista przemysłowy nie musi zawsze korzystać z technik liniowych, a klient w pewnym stopniu oszczędza na regularnym serwisie. Im bardziej zdywersyfikowany sprzęt, czyli techniki liniowe, platformy, myjki ciśnieniowe, tym lepiej dla organizacji pracy. Sprzęt alpinistyczny przydaje się nie tylko do konserwacji biurowców, ale większych hal magazynowych, czy specjalistycznych obiektów przemysłowych.

Zarządcy nieruchomości komercyjnych i mieszkalnych doceniają jakość sprzętu

Większość zarządców nieruchomości dokładnie monitoruje jakość wyposażenia i kwestie bezpieczeństwa przed nawiązaniem współpracy z zespołem alpinistycznym wyspecjalizowanym w myciu okien na wysokości. Z tego powodu nie warto oszczędzać na akcesoriach do mycia okien.

You may also like

Read More