Moda i styl Zdrowie i uroda

Zadbaj o siebie tej jesieni! Na jakie zabiegi medycyny estetycznej warto się zdecydować?

fotoodmładzanie

Jesień to czas, w którym powoli żegnamy słoneczne dni. Każdy kolejny jest coraz krótszy i chłodniejszy. To również doskonały moment, aby zadbać o swoje ciało i poprawić sylwetkę, czy też wygląd i kondycję skóry. Istnieją zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które idealnie pasują do jesiennej pory roku i zalecane są wówczas przez specjalistów. Jakie z nich wybrać? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym pokażemy na jakie zabiegi medycyny estetycznej możecie zdecydować się jesienią.

Fotoodmładzanie skóry – zabieg polecany na jesień

Jednym z zabiegów polecanych jesienią jest fotoodmładzanie skóry. W zabiegu tym wykorzystuje się nowoczesną technologię laserową Dye VI. Nawet jeden zabieg fotoodmładzania może znacząco odmienić wygląd i kondycję skóry, co jest jego dodatkowym atutem. Fotoodmładzanie trwa krótko, jednak trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Zabieg polega na nakłuwaniu miejsca zabiegowego oraz skierowania na nie wiązki laserowej. W związku z tym pacjenci muszą być wyposażeniu w ochronne okulary. Po zabiegu możecie odczuwać dyskomfort, a w miejscu zabiegowym mogą pojawić się zaczerwienienie lub obrzęk, która  powinny zniknąć w ciągu 24 godzin.

Fotoodmładzanie stosowane jest w celu odmłodzenia skóry oraz poprawy jej kolorytu, w tym usunięcia przebarwień. Liczba i skala zabiegów dopasowywana jest bezpośrednio do potrzeb klienta, a zabiegi w serii muszą odbywać się w minimum miesięcznych odstępach czasowych. Zabieg ten rekomendowany jest jesienią i wśród wskazań do jego zastosowania znajdują się m. in.:

  • usuwanie plam starczych i odmłodzenie skóry;
  • poprawa kolorytu skóry i usuwanie przebarwień;
  • usuwanie naczyniaków;
  • leczenie poikilodermii;
  • leczenie trądziku;
  • redukcja rumienia.

Zabieg nie jest wskazany dla osób, które cierpią na choroby nowotworowe, przyjmują zioła i leki fotouczulające lub posiadają świeżą opaleniznę. Z zabiegu nie powinny również korzystać kobiety w ciąży lub w okresie laktacji.

Depilacja laserowa na jesień

Kolejnym z polecanych jesienią zabiegów jest depilacja laserowa. Zabieg ten polega na usuwaniu owłosienia z wybranych partii ciała, za pomocą wiązki laserowej. Gdy dojdzie ona do miejsca zabiegowego, to skutecznie niszczy włoski, dzięki niszczeniu melaniny. Związek ten znajduje się w cebulkach włosowych. Atutem tego zabiegu jest jego bezinwazyjność, dlatego z powodzeniem może być stosowany praktycznie na każdą część ciała. Pacjenci najczęściej wybierają depilację laserową nóg, rąk, okolic pach, twarzy oraz bikini. Jesień to dobry czas na taki zabieg, który na długo da Wam spokój. Dzięki niemu zaoszczędzicie wiele czasu i energii, eliminując potrzebę pozbywania się owłosienia tradycyjnymi metodami. Przed skorzystaniem z zabiegu warto skontaktować się ze specjalistą, który pomoże Wam w odpowiednim przygotowaniu. Na 2 tygodnie przed depilacją laserową, powinniście zrezygnować z nadmiernego opalania się, golenia się, spożywania napojów alkoholowych i leków rozrzedzających krew. Dlatego idealną porą na depilację laserem jest jesień, gdy ciepłe, letnie dni już odejdą i stracicie szanse na regularne korzystanie z promieni słonecznych i opalanie się.

Zabiegi rewitalizacji skóry – laseroterapia

Jednym z popularnych jesiennych wybór wśród zabiegów medycyny estetycznej jest rewitalizacja skóry. W realizacji tego zabiegu można wykorzystać laser frakcyjny StarLux 500. Warszawa to miejsce, w którym bez problemu znajdziecie renomowaną klinikę medycyny estetycznej, która w swojej ofercie posiada laseroterapię z wykorzystaniem tej technologii. Usługa polega na skierowaniu wiązki laserowej w określone miejsce zabiegowe na skórze pacjenta. Działanie frakcyjne polega na tym, że jest bezinwazyjne i stymuluje naturalne procesy regeneracji skóry. Po kontakcie z laserem, w strukturze skóry dochodzi do mikrouszkodzeń, które następnie ekspresowo są naprawiane przez organizm. Zabieg z laserem frakcyjnym starlux 500 może być wykorzystywany w celu odmłodzenia skóry, redukcji zmarszczek, leczeniu trądziku, czy też blizn po oparzeniach i operacjach. Z pełną odpowiedzialnością, możemy rekomendować ten zabieg w okresie jesiennym.

You may also like

Read More