Twój biznes

Wybieramy uprząż asekuracyjną – na jakie rozwiązania warto postawić?

uprząż asekuracyjna

To jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego alpinisty przemysłowego. Aby móc zadbać o najwyższe bezpieczeństwo podczas wykonywania prac na wysokości, należy wybrać profesjonalny i nowoczesny sprzęt. Oto lista propozycji, obok których nie sposób przejść obojętnie. 

Uprząż Atlas Lock UNI

To bardzo funkcjonalna, a zarazem nowoczesna uprząż asekuracyjna, która sprawdza się perfekcyjnie nawet przy bardzo trudnych zadaniach. Sprzęt wyposażony jest w górne szelki, które łatwo są w demontażu. Znajdzie więc zastosowanie wśród wszystkich osób, które stawiają na opcję z wszytym na stałe przyrządem do podchodzenia. Ponadto konstrukcja pozwala na uzyskanie uprzęży biodrowej, a ta nie wymaga szelek. 

Model ten wyposażony jest w taśmy elastyczne, które doskonale trzymają tył nogawek i zapewniają perfekcyjne ustawienie podczas siedzenia czy zmiany pozycji. Alpiniści docenią również 6 szpejarek, a także pianki na nogawkach i w pasie czy łączniki tekstylne na przedzie. Jeden ma d-kształtny punkt podczepienia, natomiast drugi zapewnia możliwość wpięcia karabinka, trzymającego szelki. Ponadto punkty zaczepienia znajdują się także na ramionach, co pozwoli uniknąć zagrożenia podczas ewakuacji. Oczywiście uprząż można kupić wyłącznie w dobrym sklepie ze sprzętem alpinistycznym

Uprząż Sit Worker 3D speed

To sprzęt, który sprawdzi się wręcz znakomicie przy pracy w podparciu oraz minimalizuje ryzyko upadku przy działalności pionowej. Ponadto ta uprząż asekuracyjna wyposażona jest w wygodny pas biodrowy, doskonały przy pracach na wysokości. Ten element, jak i pas udowy pokryto solidną tkaniną PES. Alpiniści mogą również liczyć na funkcjonalność zamków easy-lock oraz swobodną regulację klamry Speed. W sprawdzonym sklepie ze sprzętem alpinistycznym z łatwością znaleźć można tę popularną uprząż.

Uprząż Skill Belt

Ten sprzęt znajdzie zastosowanie przy pracy w podparciu, gdy nie zachodzi zagrożenie wypadkiem. Wyróżnia się szerokimi pasami, które dopasowane są do prac, wymagających długiego wiszenia.

W dodatku uprząż asekuracyjną wyposażono w trzy punkty wpięcia, co pozwala błyskawicznie reagować na ewentualne problemy podczas pracy. Ponadto producent postawił na klamry QB, co pozwala idealnie dopasować sprzęt do budowy ciała. Warto dodać, że pas biodrowy zawiera dwie pętle na sprzęt i narzędzia. Trudno nie wspomnieć również o dwóch punktach, które stabilizują pozycję.  

Uprząż Expert Speed Steel III. M/L

W profesjonalnym sklepie ze sprzętem alpinistycznym bez trudu kupisz tę uprząż. Wyróżnia się ona 3 punktami wpięcia – zjazdowym, piersiowym oraz tylnym. W dodatku jest w pełni regulowana, wyposażona jest w wyściełany pas biodrowy, szelki i taśmy udowe. Za wyborem tego sprzętu przemawia także konstrukcja z klamrami Speed, która zapewnia możliwość regulacji odległości między punktami, znajdującymi się na linii kręgosłupa. Wszystko to sprawia, że sprzęt stanowi doskonałą propozycję dla wymagających klientów.

You may also like

Read More